USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
  • Kontakt

Intercity Sao Paulo Paulista

ex. Tryp Paulista

Förhandsbokning
2026-07-01
2026-07-02

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

100

Intercity Sao Paulo Paulista 4*

 Wi-Fi
 Parkering

Parkeringsservice

 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Simbassäng

Inomhuspool

 Fitness/Gym

Fitnesscenter

 Mat/Dryck

Restaurang

Bar/lounge

 Mötesfaciliteter

Affärscentrum

 Rökning förbjuden

Rökfria rum

 Barnvänligt

Barnsängar


Det 4-stjärniga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista, som ligger inom 5 minuter till fots från Instituto Moreira Salles, erbjuder närhet till olika turistattraktioner. Detta hotell erbjuder 127 rum och en uppvärmd pool.

Dra nytta av närheten till Catedral da Sé de São Paulo, som finns cirka 2 km bort. Sevärdheter i området inkluderar Nossa Senhora Do Brasil-kyrkan (2,1 km) och Shrine and Convent of São Francisco de Assis (2,2 km). Avenida Paulista ligger mindre än 13 minuters promenad bort, och tunnelbanan Consolacao är belägen invid Intercity Sao Paulo Paulista. Det här hotellet ligger bara 650 meter från Museu de Arte de São Paulo och 900 meter från busshållplatsen Parada Hospital das Clinicas.

Vissa av de luftkonditionerade rummen har matplats och balkong samt plattskärms-TV med satellitkanaler och DVD-spelare. Det finns också te-/kaffebryggare och vattenkokare. För mer bekvämlighet erbjuds separat toalett och dusch.

Restaurangen Bella Paulista erbjuder ett urval av rätter, några meter bort från Intercity Sao Paulo Paulista.

  • Lokala sevärdheter
  • Biennial´s Ibirapuera - Ciccilio Matarazzo Pavillion
    3,6 km
  • Patio Higienopolis Shopping Mall
    1,5 km
  • Julio Prestes Station
    3,1 km
  • Obelisco
    3,2 km
  • Parque do Ibirapuera
    2,3 km
  • Abril Theater
    2,2 km
  • Museu de Arte de São Paulo (MASP)
    750 m
  • Sambodromo
    4,7 km
  • Downtown Sao Paulo
    2,3 km
  • Flygplatser
  • São Paulo-Congonhas flygplats
    11 km
  • Tågstationer
  • Julio Prestes tågstation
    3,2 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Rökfria rum
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Säkerhetsfack
  • 24-timmars reception
  • Husdjur tillåtna
  • Rum/faciliteter för funktionshindrade
  • Rullstolstillgänglighet
  • 24-timmars säkerhet
  • Bagageförvaring
  • Hiss
  • Kafé
  • Rökdetektorer
  • Handikappanpassad toalett
  • Handikappanpassat badrum
  • Brandsläckare
  • Kortåtkomst

Mat och drycker

  • Restaurang
  • Bar/lounge

Aktiviteter och avkoppling

  • Inomhuspool
  • Bastu
  • Fitnesscenter

Service

  • Parkeringsservice
  • Sällskapsdjur bekvämligheter
  • Rumsservice
  • Hushållning
  • Tvätt
  • Kemtvätt
  • Välkomstdryck
  • Affärscentrum
  • Mötes-/bankettfaciliteter
  • Fax-/fotokopiering

På rummet

  • Luftkonditionering
  • Minibar
  • Strykservice
  • Gratis toalettartiklar
  • Handfat
  • Radio väckarklocka
  • Barnsängar
  • Parkettgolv

Hotellregler

Incheckning: från 14:00 till 23:59
Utcheckning: senast 12:00

Vanliga frågor

  • Hur långt är São Paulo-Congonhas från det 4-stjärniga charmiga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista?

    Mellan São Paulo-Congonhas flygplats och det 4-stjärniga charmiga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista är det 5 km.
  • 🚗

    Kan jag parkera min bil i närheten av det charmiga 4-stjärniga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista?

    Det charmiga 4-stjärniga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista erbjuder gästerna garage.
  • 🚎

    Finns det några hållplatser bredvid detta hotell?

    Den närmaste busstationen till detta hotell är Parada Hospital das Clinicas (inom 10 minuter till fots från) och den närmaste tunnelbanestationen är Consolacao (mindre än 300 meter bort).
  • Ingår frukost i priset under vår vistelse på detta charmiga hotell?

    Ja, frukostbuffé ingår i vissa erbjudanden. Se till att bekräfta denna information med detta charmiga hotell.
  • 🕗

    Vilken tid checkar man ut på det charmiga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista?

    Gästerna på det charmiga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista måste checka ut till 12:00.
  • Vad är priset för en natt på hotellet Intercity Sao Paulo Paulista?

    4-stjärniga hotell i finansdistriktet erbjuder ett genomsnittligt nattpris på 65$. Rumspriset på hotellet Intercity Sao Paulo Paulista är 12$ billigare än stadens genomsnittspris på bara 53$/natt.
  • Vilken betalningsmetod erbjuds på det 4-stjärniga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista?

    Gästerna på det 4-stjärniga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista kan betala med Visa, Mastercard och American Express samt andra betalningsmetoder.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta hotell?

    Detta hotell erbjuder Tvåbäddsrum Premium, Standard Tvåbäddsrum och Rum med King size-säng att välja mellan.
  • Erbjuder det 4-stjärniga charmiga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista bekvämligheter för funktionsvarierade?

    Ja, det 4-stjärniga charmiga hotellet Intercity Sao Paulo Paulista har handikappanpassade rum, tillgång till rullstol och handikappanpassade badrum. För speciella önskemål rekommenderar vi att du ringer i förväg för att bekräfta.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Betygsätt det här boendet

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-07-01
2026-07-02

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Intercity Sao Paulo Paulista, Brasilien

Rua Haddock Lobo 294, São Paulo, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © allsaopaulohotels.com

All rights reserved